
Wandelen door 't Gooi: 'Alsof je zo een schilderij van Van Gogh binnenwandelt'
LAREN - Speciaal voor de Gooise wandelvierdaagse, die vanochtend van start is gegaan, hebben boeren en burgers in Eemnes twee maanden geleden de bermen in de Eempolder ingezaaid met tienduizenden veldbloemen.
Het resultaat is overweldigend zagen voorzitter Tim Bitter van de wandelclub en de Eemnesser dorpscoach Marianne van der Kolk toen ze deze week een kijkje namen. "Alsof je zo een schilderij van Van Gogh binnenwandelt", lacht Bitter.
Vandaag trekken de circa 1.600 wandelaars naar de Vuursche bossen, morgen staan de landgoederen van 's-Graveland op het programma, vrijdag is de polderroute naar Eemnes en op de slotdag trekt het legioen langs de oude Zuiderzeekust tussen Naarden en Huizen. Elke dag worden de lopers op het vierdaagseplein bij de SV Laren'99 onthaald met zang en muziek. De feestelijke intocht zaterdag wordt muzikaal opgeluisterd door de Eemnesser jostiband Egwel.
De deelnemers komen dit jaar uit 280 gemeenten en de vrouwen zijn, zoals jaarlijks, met tweederde deel flink in de meerderheid. De oudste loper is 86, de jongste 19 jaar. België is prominent aanwezig met 21 wandelaars. Zij hebben hun intrek genomen in motel De Witte Bergen.
-
Winter Village Laren weer open
14:09
3
-
Verdraagzaamheid blijkt hét toverwoord in huwelijk Joke en Timo de Boer uit Laren
21 uur geleden
11
-
Horeca Winter Village Laren dicht na geweldsincident
24 uur geleden
20
-
Derde arrestatie voor ongeregeldheden in Laren
1 dag geleden
3
-
Cafébaas Patrick Lommers is trots op handelen van personeel tijdens geweldsdelict
1 dag geleden
7
-
Burgemeester Nanning Mol geschokt na heftig geweldincident bij 't Bonte Paard
1 dag geleden
-
Update Belaagde politie schiet bij vechtpartij 't Bonte Paard: twee arrestaties
2 dagen geleden
6
-
SchuldHulpMaatje Eemnes - start in 2020 - zoekt maatjes
2 dagen geleden
1
-
partnerbijdrage Torenhof Blaricum is warm en intiem verpleeghuis voor somatische zorg
3 dagen geleden
-
Iemand interesse in dit kaarsenkasteel?
3 dagen geleden
-
Burgervader zingt uit volle borst mee
4 dagen geleden
2
-
Kerstexpositie van Annemarie Bitter in het Brinkhuis
4 dagen geleden
-
Politiek vreest sloop van monument aan Vredelaan 9
4 dagen geleden
2
-
Ondernemer redt schaatsen voor schooljeugd; hij legt verschil bij
5 dagen geleden
12
-
Sinterklaas op visite bij De Zonnebloem in De Wel
5 dagen geleden
1